Sprawozdanie z działalności w 2010 roku

W 2010 roku Stowarzyszenie realizowało cele statutowe w 2 projektach: SambaFest Vol. III oraz Todos Juntos! (Wszyscy razem!). Uczestniczyło również w szkoleniu dla liderów i członków organizacji pozarządowych „NGO – sprawność w działaniu i współpracy”.

1) SambaFEST Vol. III
termin: 02.10.2010
miejsce: Instytut Sztuki Wyspa, klub Buffet

Trzeci Gdański Festiwal Sambowy „sambaFest” odbył się 2. października 2010 roku na terenie stoczni gdańskiej. Pierwszym punktem festiwalu były warsztaty nauki gry na instrumentach sambowych, tańca maculele oraz capoeiry. Warsztat gry na instrumentach sambowych miał miejsce w Modelarni i uczestniczyło w nim 45 osób z Gdańska, Tójmiasta, Warszawy, a nawet z Ełku. Warsztaty Maculele i Capoeiry odbywały się w Instytucie Sztuki Wyspa i uczestniczyło w nich łącznie 40 osób. Drugim, a zrazem najważniejszym punktem festiwalu był wieczorny koncert i „samba party”, który miał miejsce w klubie Buffet mieszczącym się w IS Wyspa. Koncert zagrała szczecińska grupa Sambal. Podczas swojego koncertu zespół po raz pierwszy zaprezentował swój najnowszy projekt „Exposao do samba”, czyli ludowe brazylijskie piosenki grane na oryginalnych brazylijskij instrumentach i śpiewane po portugalsku. W drugiej części koncertu zespół zaprezentował sambe de enredo w najlepszym, perkusyjnym i karnawałowym wydaniu. Podczas koncertu zespołu Sambal miał miejsce występ gdańskiej szkoły capoeiry, czyli Grupo do Camangula. W rytm bębnów tancerze zaprezentowali sztukę tańca połączoną ze sztuką walki. Po koncercie do białego rana uczestnicy imprezy bawili się przy latynoskich rytmach puszczanych przez DJ bugi z Wrocławia. Reasumując festiwal „sambaFEST” okazał się ogromnym sukcesem. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a klub Buffet podczas imprezy pękał w szwach. Muzyka i kultura brazylijska cieszy się w Trójmieście sporym zainteresowaniem.

W celu prezentacji wydarzenia zostało utworzone konto „sambaFest” na facebooku oraz http://www.myspace.com/sambafest. Artykuły prasowe zapowiadające oraz relacjonujące festiwal znalazły się m.in. na portalach Trojmiasto.pl, mmtojmiasto.pl, Independent.pl. Informacje o festiwalu pojawiły się również w ogólnopolskim radiu „Polskie Radio Czwórka” podczas audycji „Czwórka w Wielkim Mieście” w dniu 02.09.2010 o godzinie 13.45.

SambaFEST w liczbach:
– w warsztatach nauki gry na instrumentach wzięło udział 45 osób,
– w warsztatach Capoeiry wzięło udział 20 osób,
– warsztatach Maculele wzięło udział 20 osób,
– koncercie i imprezie wzięło udział 200 osób ( nie wszyscy się zmieścili ).

Patronaty: Trójmiasto.pl, ESK Gdańsk 2016.
Partnerzy: Instytut Sztuki Wyspa, Klub Modelarnia, Klub Buffet, Grupo do Camangula Capoeira.

Trzecia edycja Gdańskiego Festiwalu Sambowego „SambaFEST” odbyła się dzięki stypendium kulturalnego Miasta Gdańska przyznanemu Michałowi Szczepankiewiczowi.

2) Todos juntos! (Wszyscy razem!)
termin: 17.05 – 24.06.2010 i 07.09 – 14.10.2010
miejsce: LKW Gallery

Po raz drugi w roku 2010 został przeprowadzony cykl warsztatów „Todos Juntos!” (Wszyscy razem!) w ramach projektu AutoArt realizowanego w LKW Gallery Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Zajęcia skierowane były do grup zorganizowanych szkolnych oraz przedszkolnych. Program koncentrował się na zagadnieniach związanych z edukacją obywatelską oraz kulturę współczesną. Wśród proponowanych tematów znalazły się: Genderator wniosków, Dialog reklamy z kulturą, Schody komunikacyjne, Media – sztuka – komunikacja. Zajęcia, oparte na interaktywnych ćwiczeniach i zadaniach problemowych, miały na celu przygotowywanie do aktywnego, odpowiedzialnego, krytycznego i twórczego uczestnictwa we współczesnym społeczeństwie.

Todos juntos w liczbach:
– odbyły się 44 warsztaty,
– uczestniczyły w nich 732 osoby.

3) Członkini stowarzyszenia Agata Miloch wzięła udział w warsztatach dla liderów i członków organizacji pozarządowych „NGO – sprawność w działaniu i współpracy” organizowanych przez Fundację No Local. Szkolenie odbyło się w Krakowie w dniach 16- 17 października 2010 roku.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Aktualności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s