Historia

Od „Drabiny” do „Na Styku”

Historia naszego stowarzyszenia sięga roku 2003, kiedy to grupa osób zaangażowanych w różne trójmiejskie inicjatywy społeczne, obywatelskie, pro-ekologiczne postanowiła założyć wspólnie nowe stowarzyszenie, którego głównym celem miała być działalność edukacyjna. W ten sposób powstało Stowarzyszenie Edukacji Rozwojowej „Drabina” z siedzibą w Gdańsku, które w dniu 11.02.2010 zmieniło nazwę na Stowarzyszenie „Na Styku”.

Zmiana nazwy związana jest z przyłączeniem się do stowarzyszenia grupy osób związanych ze studenckim i doktoranckim kołem naukowym „Na Styku” działającym przy Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz zmiany nazwy nastąpiły też drobne zmiany w statucie, które odzwierciedlają zainteresowania i cele działalności aktualnych członków i członkiń Stowarzyszenia „Na Styku”.

Zrealizowane projekty Stowarzyszenia Edukacji Rozwojowej „Drabina” 2003-2010

Pierwszym projektem zrealizowanym przez stowarzyszenie był projekt edukacji publicznej realizowany we współpracy z Ambasadą Holandii. Projekt polegał na organizacji wykładów publicznych o tematyce społecznej, edukacyjnej i politycznej oraz dwudniowego festiwalu „Zapatistas”, którego celem było zorganizowanie wsparcia dla rdzennej ludności ze stanu Chiapas w Meksyku. Projekt był realizowany od 06.03.2004 do 15.06.04, a wsparcie finansowe dla realizacji projektu wynosiło 4.200zł (nr projektu: PL/MATRAKAP/2004/03).

Drugim projektem realizowanym przez stowarzyszenie DRABINA był projekt „Pozytywna Akcja Twórcza JAJO” realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk. Projekt polegał na organizacji zajęć sportowo-edukacyjno-rekreacyjnych dla dzieci z domu dziecka w Gdańsku mieszczącego się przy ulicy Brzegi 55. Projekt był realizowany od 05.10.2005 do 31.12.2005 roku. Wielkość dofinansowania wynosiła 10.000 złoty (nr projektu: PS/WKA/V/182/2005 ).

Trzecim projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Rozwojowej Drabina był projekt „Z Rio przez Berlin do Gdańska, warsztaty muzyczne – wymiana młodzieżowa”. Projekt polegał na organizacji warsztatów muzyki sambowej dla młodzieży z Gdańska. Warsztaty były prowadzone przez muzyków z Berlina i miały miejsce w Gdańsku jak i w Berlinie. Czas realizacji: 02.11.2006 – 26.11.2006. Efektem projektu było założenie zespołu grającego muzykę sambową w Gdańsku.

Czwartym projektem realizowanym we współpracy z Kołem Naukowym Gender Studies Uniwersytetu Gdańskiego był projekt warsztatów muzycznych połączonych z terapią grupową. Uczestniczkami/kami projektu były/li członkinie/owie Koła Naukowego Gender Studies. Projekt miał na celu rozwinięcie podstawowych umiejętności muzycznych, poznanie motoryki grupy jak i stereotypów płciowych, które powstają w grupie zadaniowej. Czas realizacji: 12-13.05.2007.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s